Zbrodnie Serca

W 1986 roku swoją premierę miały „Zbrodnie serca” z Sissy Spacek, Jessicą Lange i Diane Keaton w rolach głównych. Fabuła filmu opiera się na postaciach sióstr Margrath - Lenny, Meg i Becky. Kobiety spotykają się po wielu latach, a ich drogi życiowe wydają się z początku zupełnie odmienne. Lenny poświęciła się rodzinie, Meg prowadzi emocjonujące życie w Hollywood, a Becky zostaje aresztowana za usiłowanie zabójstwa męża.

Nominowana do 3 Oscarów i zdobywczyni Złotego Globu tragikomedia to adaptacja sztuki autorstwa Beth Henley – amerykańskiej dramatopisarki i zdobywczyni Nagrody Pulitzera za „Zbrodnie serca” właśnie.

Wybitne role główne (Złoty Glob i nominacja do Oscara dla Sissy Spacek) to nie jedyne perły aktorskie w „Zbrodniach serca”. Tess Harper, znana polskim kinomanom m.in. z „Pamiętnego lata”, „Ishtar” czy „To nie jest kraj dla starych ludzi”, za kreację Chick Boyle otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W obsadzie filmu znajdziemy też Sama Sheparda i kultowego Doriana Graya z 1945 r., czyli Hurda Hatfielda.